Việt English Deutsch Česky

Výměna kuchyně

výměna kuchyně

Podívejte se s námi na příběh výměny staré kuchyně za novou.

Původní kuchyně sloužila v rodinném domě od jeho výstavby 15 let. Její vzhled byl samozřejmě poplatný době svého vzniku. Vše se během času samozřejmě opotřebuje, uspořádání i vzhled se okouká a nadejde den, kdy si budete přát změnu. Výměnu, osvěžení, prosvětlení, použití nových materiálů a techniky.

 

S laskavým svolením paní rodinného domu, jsme připravili jako ukázku tento malý seriál, příběh o výměně kuchyně.

Zadání bylo jasné, kuchyně má být moderní, bez úchytek, v laku ve vysokém lesku, pracovní deska z materiálu Corian, obklad z kaleného skla a elektrospotřebiče zn. Miele.

Odsavač par musel zůstat kvůli napojení odtahu ve stejném místě. Řada vysokých skříní se měla zmenšit, současně však měla obsahovat stejné spotřebiče. Na jiné místo se přestěhovat nedala. Paní si přála malý bar, nebo poloostrov, který by sloužil jako hranice mezi obývací místností a kuchyní.

 

Sestavu  kuchyňského nábytku jsme navrhli od rakouského výrobce EWE. Model bez úchytek se jmenuje VIDA. Jeden z důvodů tohoto výběru byl ten, že tato značka má v sortimentu bočnici s výřezem pro vloženou niku, kterou jsme použili směrem do obývací části. Je to pěkné, dekorativní a efektní řešení. Nika je obvykle z kontrastního dekoru nebo dýhy dřeva, v tomto případě jsme však použili materiál Corian, stejný jako na pracovní desce. Výsledkem je hezký, čistý efekt. Nika není uzavřená mezi dvě bočnice, nebo skřínky, ale volně probíhá až do boku sestavy, kde je otevřená. Není to žádný atyp, jedná se o standardní element. Celý efekt umocňuje ještě perfektní řemeslné zpracování, připravené tovární, přesnou výrobou v Rakousku.

 

Na následujících fotografiích a obrázcích si můžete prohlédnout jak vypadala kuchyně původní, jak vypadal finální grafický návrh našeho Studia. Dále jak dle instalačnho plánu probíhala příprava, která zahrnovala vybudování sádrokartonového překladu pro umístění světel, přemístění zásuvek a vypínačů a vymalování.

 

Poslední fotografie jsou již záběry hotové kuchyně, můžete tak i porovnat stav původní a jak souhlasí grafický návrh s realizací.

 
původní kuchyně
 
původní kuchyně
 
původní kuchyně
 
návrh
 
návrh
 
návrh
 
návrh
 
půdorys
 
pohled na stěnu
 
pohled na stěnu
 
pohled na stěnu
 
instalační plán
 
příprava
 
příprava
 
příprava
 
realizace
 
realizace
 
realizace
 
realizace
 
realizace
 
realizace
 
design by cz WEBSTART s.r.o.